O ajurvédské masáži a technikách

Objednat se na masáž !
Ajurvédská masáž Brno

Ajurvédská masáž má svůj základ v uznávané vědě o zdraví, nazývané Ayurvéda, která vychází z prastarého indického učení o člověku. Ajurvédská masáž se od počátku provádí bez zvláštních pomůcek. Ajurvédská masáž, kterou používám, je proto také prováděna poctivě bez jakýchkoli rekvizit.

Poprvé na masáži? Ničeho se nebojte!

První masáž je vždy specifická. Fyzický a duševní stav každého člověka je individuální a tak během prvního setkání a následně pak i v průběhu první masáže, dochází k výměně energií mezi námi a sladění našich představ, potřeb, ale také k domluvě na tom, co Vám mohu nabídnout a jaký bude další postup. Po první masáži sami uvidíte, jestli chcete pokračovat v návštěvách a rovnou se objednat na další termín, nebo mě můžete kontaktovat později.

 

Jak probíhá samotná masáž a jak ji lze přizpůsobit?  Obecně lze říci, že masíruji celé tělo tak, aby se dostalo do rovnováhy a bylo pak schopno svými vlastními silami regenerovat a uvést sebe samo do homeostázy, čili rovnováhy. Masáž je o vzájemné synergii masírovaného a maséra. Vždy proto vnímám potřeby klienta a reaguji podle aktuálního stavu. V případě potřeby se také mohu blíže zaměřit na konkrétní oblasti těla, zintenzivnit, nebo zjemnit masáž, nebo jinak vhodně upravit postup a použité techniky masáže.

 

Napravování kloubů a páteře

O Ajurvédské masáži a napravování kloubů a páteře

Podle potřeby také zařazuji do masáže prvky z chiropraxe, tedy mechanickou nápravu kloubů a páteře. Intenzitu a sílu masáže volím podle přání klienta, ale také podle aktuálního stavu pohybového aparátu a celého těla.

Používané techniky

Při masáži nejčastěji používám jemnější techniky, jako je hladivá masáž, olejová masáž a techniku takzvané tlakové masáže. To však nejsou jediné postupy, které používám. Ayurvéda jako taková má ve skutečnosti daleko hlubší základ a podobně je to také s masážemi, které provádím. Nesetkáte se u mě tedy s pozlátkem nepotřebných dekorací a napodobováním uměle vytvořených postupů. Upřednostňuji především poctivou masérskou práci, při které mohu zcela vnímat aktuální stav klienta. Podle toho pak přizpůsobuji techniku a intenzitu masáže , aby byla dostatečně účinná, uvolňující, příjemná a relaxační pro celé tělo i duši. Jedině tak může dojít k uvolnění bloků, svalových spasmů, nahromaděného stresu a rozproudění energie všemi čakrami a meridiány.

 

Obecně o Ayurvédě a masáži

Ajurvédská masáž vychází z indického ayurvédského učení a především sleduje zdárné dosažení cíle, čímž nestaví do popředí použitou cestu a pojmenování jednotlivých masážních technik. U ajurvédské masáže je často důležitější (než samotné názvy) uvědomění si sebe sama a vnímání své vlastní vnitřní podstaty. Mohou se zde vzájemně prolínat i zdánlivě nesouvisející hrubší masážní techniky s nejjemnějšími prvky tantry.

Více informací o ayurvédě a jejích principech najdete zde.

Také se podívejte co na téma ajurvédské masáže píší na jiných stránkách.

Pozitiva ajurvédské masáže

Ajurvédská masáž je citlivá, ale přitom efektivní masáž, která přináší úlevu od fyzického a duševního napětí, ale působí také preventivně a léčivě na mnoho zdravotních potíží. Ajurvédská masáž působí také relaxačně a navozuje meditativní rozpoložení těla i mysli. Častější jsou situace a stavy, které jsou pro masáž vhodné, ale existuje také několik okolností, které mohou způsobit, že je pro Vás masáž v určitou chvíli nevhodná.

 

Indikace kdy se doporučuje jít bez obav na masáž:

- Svalové bolesti, zatuhliny, bolesti zad, šíje, končetin a jiných částí svalového aparátu.

- Svaly namožené po námaze

- Bolesti hlavy a časté migrény

- Poúrazové stavy a stavy při rekonvalescenci

- Stres a zvýšené duševní napětí

- Bolesti zad ke konci těhotenství. Zde je třeba být obezřetný.

 

Kdy je víc než vhodné maséra předem o svém stavu informovat:

- Onkologická onemocnění a nádory, i když jsou nezhoubné.

- Akutní stavy, jako jsou virózy, záněty, akutní infekce a podobně.

- Choroby srdce a akutní problémy oběhové soustavy (infarkty, srdeční arytmie, ...)

- Akutní záněty žil, velké varixy (křečové žíly)

- Osteoporóza - zde je situace velmi individuální, proto je dobré ji předem osobně konzultovat.

- Poruchy krvetvorby (chudokrevnost, vyšší srážlivost krve a podobně)

- Menstruace - opět je dobré zcela individuální posouzení.

- Stavy pod vlivem halucinogenů.

- Akutní psychózy a duševní poruchy